Materiály

Materiály

Ekopanely

Ekopanel je robustný, pevný, tuhý a kompaktný stavebný materiál vyrobený z lisovaného obilného vlákna, ktorý disponuje okrem vynikajúcich konštrukčných vlastností aj nadpriemernými tepelnými a akustickými izolačnými vlastnosťami a je ťažko horľavý. Výborné tepelno-izolačné a tepelno-akumulačné vlastnosti ekopanelu znižujú náklady na vykurovanie stavby. Vyrábaný je lisovaním obilného vlákna za vysokého tlaku a teploty bez prídavných pojív alebo lepidiel. Je to ekologický stavebný materiál vhodný pre nízkoenergetické aj pasívne stavby a je vyrábaný z obnoviteľných zdrojov a plne recyklovateľný. Skúsenosti s používaním ekopanelu vo svete sú viac ako 40-ročné. Hlavné prednosti ekopanelu sú pevnosť a tuhosť konštrukcie, výborná tepelnoakumulačná schopnosť - celulózové jadro obilného vlákna má akumulačné vlastnosti a vyžaruje teplo až 12 hodín od ukončenia temperovania, odolnosť proti mechanickému poškodeniu, vysoká odolnosť proti nárazovej energii, ekopanel funguje ako parobrzda, vyrovnáva vlhkosť vzduchu, ako čisto prírodný produkt priaznivo ovplyvňuje príjemnú a zdravú klímu domu - ionizácia vzduchu v interiéri, dobrá tepelná a zvuková izolácia. Ekopanel používame na opláštenie interiéru a stavbu priečok. Ekopanel získal Zlatú cenu od Českej stavebnej akadémie Praha ako ekologický stavebný výrobok roku 2008 vhodný pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych drevostavieb.

Drevovláknité dosky

Používame drevovláknité difúzne otvorené izolačné dosky, ich výroba je zabezpečená výhradne ekologickým mokrým spôsobom, pri ktorom sa na spájanie vlákien využívajú len drevu vlastné látky lignín a hemicelulóza. Takto vyrobené dosky sú úplne recyklovateľné, môžu byť spaľované alebo bezpečne kompostovateľné. Pri výrobe drevovláknitých dosiek sa používa na lepenie jednotlivých panelov ekologické škrobové lepidlo. Drevovláknité dosky nestrácajú svoje izolačné vlastnosti ani počas dlhých rokov. Vďaka svojmu zloženiu nemenia svoju tvarovú stálosť a tým zabezpečujú kvalitné zaizolovanie budovy na dlhé roky. Drevovláknité dosky zaručujú vysokú kvalitu, ktorá bola potvrdená v stavbách, ktoré slúžia už viac ako 25 rokov doma aj v zahraničí. Vďaka svojej vyššej hustote dokážu efektívne znižovať nežiadúci jav hluku šíriaceho sa cez zvislú alebo vodorovnú konštrukciu. Vysoká akumulačná schopnosť drevovláknitých dosiek - merná tepelná kapacita C = 2100 J/kg.K, účinne chráni pred nadmerným prehrievaním vnútorných priestorov a zabezpečuje pohodu vnútorného prostredia domov v letných mesiacoch. Majú najvyššiu tepelnú kapacitu zo všetkých bežne používaných izolačných materiálov. Drevovláknté dosky na dnešnom trhu dosahujú faktor difúzneho odporu µ = 5, sú difúzne otvorené a dostatočne umožňujú prechod vodných pár. Zabraňuje sa tým kondenzácii vodných pár v konštrukcii a zaisťuje sa funkčnosť a životnosť konštrukcie.

Sklená minerálna izolácia Knauf Insulation s ECOSE ®  Technology

Sklená minerálna izolácia Knauf Insulation s ECOSE ®  Technology je revolučná. Pri jej výrobe sa používa úplne nová technológia prírodného spojiva neobsahujúceho formaldehyd, ktorej základ tvoria rýchlo obnoviteľné organické materiály namiesto materiálov na ropnom základe. Neobsahuje umelé farbivá ani pridaný formaldehyd. Ako spojivo sa využívajú organické látky neobsahujúce formaldehyd, fenoly, akryláty ani umelé farbivá či bielidlá. Táto izolácia má vynikajúce tepelné, akustické a protipožiarne izolačné vlastnosti, je trvale pružná a paropriepustná - je vyvinutá pre difúzne otvorené konštrukcie.

Dosky OSB SUPERFINISH ®  ECO

Dosky OSB SUPERFINISH ®  ECO sú vyrábané z kvalitného ihličnatého reziva. Oproti výrobe štandartných OSB dosiek sa používa výhradne pojivo na základepolyuretánovej živice, ktoré neobsahuje žiadny pridaný formaldehyd. Je to najprogresívnejší typ OSB dosiek, vyvinutý v súlade so súčasnými požiadavkami na zdravé bývanie zamerané na ekologické materiály. Po celý svoj životný cyklus (výroba, použitie, likvidácia) spĺňajú tieto dosky náročné ekologické požiadavky a zároveň i tie najprísnejšie nároky na kvalitu bývania a ochranu životného prostredia.